HAVALİMANI PERSONELİ NEREDE OTURUCAK ?

Yeni İstanbul Havalimanı açıldı. Artık uçaklar İstanbul’un kuzey ucundaki yeni İstanbul Havalimanına inecek, bu beklenen gelişme binlerce havaalanı çalışanını ve ailesini yakından ilgilendiriyor. Karşılaşılan en büyük sorun da tüm personelin daha rahat ulaşım için bölgeye yakın yerlerde oturma arayışına girmiş olması. Yaşam alanı olarak birçok alternatif olsada şu an insanlar bu yeni yerleşim bölgelerinin sosyal olanaklarını yaşam tarzlarını bilmediklerinden kafaları oldukça karışık. Bende bölgede bir emlak ofisi sahibi olarak bu sorulara cevap olabilecek, rehber niteliğinde bir yazı yazmak istedim.

 

Yeni Havalimanına yakınlıklarıyla ve sosyal olanaklarıyla 3 değerli bölge bulunmaktadır.

Bunlar BAHÇEKENT, ISPARTAKULE ve BAŞAKŞEHİR. Bu yazımda Bahçekent’den bahsedicem.

 

 

BAHÇEKENT :

 

 

 

 

Burası Başakşehir ilçesine bağlı Bahçeşehir 2. kısım mahallesi diye geçmektedir. Ortasında park, sosyal yaşam ve eğitim alanlarının bulunduğu etrafınıda inşaat projelerinin sardığı önünden de İstanbul Havalimanına gidiş yollarından biri olan Mercedes Bulvarı bulunmaktadır.

 

 

ULAŞIM :

 

İstanbul Havalimanına mesafesi 35 km olup özel araçla yaklaşık 35-40 dk da gidilmektedir. Bölgenin içinden yada önünden geçip direkt yeni havalimanına giden herhangi bir toplu taşıma bulunmuyor. 

 

 

Minibüs Hatları : Bahçekent’de 2 adet minibüs hattı bulunuyor ikiside farklı güzergahlardan Avcılara kadar gidiyor. (Avcılar - Şükrübey 1 ve 10 nolu hatlar) Bu hatlarla bahçeşehir içindeki PAZARTÜRK ve AKBATI AVM ye de gidebilirsiniz

 

 

Otobüs Hatları : 144A  Deliklikaya / Ömerli Kiptaş / Avcılar Metrobüs

 

                          144M Deliklikaya / Bahçeşehir - Mahmutbey Metro

 

 

Hattın geçtiği durakları  ve güzergahları “ Moovit” uygulaması veya web sitesinde hat numaralarını girerek inceleyebilirsiniz

 

ALIŞVERİŞ :

 

Bahçekent Bölgesinde hemen hemen her projenin altında ticari dükkanlar var ama bunların bir kısmı boş ya da proje inşaatı bitmediği için henüz teslim edilmedi. Aktif dükkanlar ise Bahçekent emlak konutları ve Flora projesinin önündeki dükkanlar bu dükkanlar Mercedes Bulvarı üzerinde yer alıyor. Günlük ihtiyaçları karşılayabilecek terzi, kuru temizleme, fırın, nalbur vb. dükkanların hemen hemen hepsi var. Büyük Market olarak da File ve Onur market bulunmakta diğer marketler de Şok ve Bim bulunuyor. Bölgede şuan A101, Migros  ve Carrefoursa açılmadı ( Migrosun büyük bir market yeri var muhtemelen seneye diğer olmayan markalarla beraber açılmış olur ) Bu söylediğim yürüme mesafesinde olan alışveriş dükkanları.

Bölgeye yakın olarak da yukarıda saydığım minibüs ve otobüslerle yaklaşık 5-10 dk da ulaşabileceğiniz, birçok marka ve marketlerin bulunduğu AKBATI AVM ile salı ve cumartesi günleri kurulan bölgenin en büyük halk pazarı PAZARTÜRK bulunuyor.

 

 

 

 

EĞİTİM : 

 

Bölgede yine yürüme mesafesinde ŞEHİT VEDAT BARCEĞCİ İLKOKULU ve ANASIFI bulunuyor ayrıca inşaatı devam eden ve lise olması planlanan bir okul daha var.

 

 

SAĞLIK :

 

Nüfusun bölgede artmasıyla beraber mevcut sağlık ocakları bölgeye uzak kalıyordu fakat Başakşehir Belediyesi bölgenin tam ortasına yeni Aile Sağlığı Merkezi inşaatına başladı muhtemelen 1 ay içinde açılmış olur. Ayrıca bahçekent bölgesinde yapılması planlan özel bir hastane var ama inşaat henüz başlamadı. Devlet hastaneleri ve özellikle yeni yapılan Türkiyenin ve Avrupanın en büyük şehir hastanesi Başakşehirin merkezinde bulunduğu için bölgeye biraz uzak kalıyor.( Bitince muhtemelen ring servisler konulacaktır.) Bölgeye en yakın özel hastane İstinye Üniv. Hastenesi Liv Bahçeşehir.

 

 

PARK & SOSYAL ALAN

 

Bu bölgede yaşamı cazip kılan en büyük faktör bence çevredeki park sosyal ve yeşil alanların fazlalığı. Bahçekentin çehresini değiştiren bu projenin adı eski adıyla HAYATPARK yeni adıyla Hoşdere Millet Bahçesi. 142000 m2 alan üzerine kurulu bu alanda 7400 m2 biyolojik gölet 34 farklı türde 1900 ağaç 5000 m2 etkinlik çayırı bulunuyor. Ayrıca parkta bisiklet ve yürüyüş yolları, piknik alanları, tematik bahçeler, meyve ve koku bahçeleri, basketbol sahası, elektrikli araçlar içinde 4 adet şarj ünitesi bulunuyor.  Diğer bir park seçeneğide tüm İstanbulluların bildiği Bahçeşehir Gölet. Buraya da Bahçekent bölgesinden aracınızla 10 dakikada ulaşabilirsiniz. 300000 m2 lik park rekreasyon alanın içinde 26000 m2 lik suni bir gölet yer alıyor.

 

 

Verdiğim bu bilgiler taşınma sürecinde olan, kafalarında birçok soru işareti barındıran herkesi umarım bir nebze olsun aydınlatmıştır. İlerleyen günlerde yazının başında bahsettiğim diğer bölgeler olan ISPARTAKULE ve BAŞAKŞEHİR hakkında da bilgisel niteliğinde yazılar ekliycem. Bu yüzden bizi sosyal medyadan ekleyip (instagram, facebook, twitterhem yeni yazılarımı hemde yeni ilanlarımı takip edebilirsiniz. Bölgeyle veya gayrimenkulle alakalı herhangi bir sorunuz olursa yada herhangi bir konuda bilgi almak isterseniz sosyal medya hariç 08503020217 iletişim numaramızdan ulaşarak veya Bahçekent Ticari dükkanlarda bulunan ofisimize gelerek sıcak bir kahve eşliğinde size yardımcı olmak isterim.

 

Son olarak bölgede bulunan projelerin isimlerini, daire tip ve m2 lerini, ortalama fiyatlarını aşağıda paylaşıyorum.

 
 
 
BAHÇEKENT EMLAK KONUTLARI
 

 

 

 

Oda                M2 Aralığı            Kira Fiyat Aralıkları

1+1

58-68

700TL-750TL

2+1

100-117

1.100TL

3+1

118-150

1.200TL - 1.600TL

4+1

150-170

1.750TL - 1.800TL

 

 

 

 

Site Özellikleri : Açık- Kapalı Otopark, Güvenlik, Çocuk Oyun Parkları, Süs Havuzlar, Çardaklar ve Küçük Basketbol Sahası.

 

 

BAHÇEKENT FLORA

 

Oda                                 M2 Aralığı                           Kira Fiyat Aralıkları

1+1

66

1.000TL - 1.100TL

2+1

109-118

1.400TL - 1.500TL

3+1

145-157

1.900TL -2.000TL

4+1

187

2.200TL - 2.400TL

 

 

 

Site Özellikleri : Açık- Kapalı Otopark, Güvenlik, Çocuk Oyun Parkları, Süs Havuzları, Çardaklar ve Küçük Futbol Sahası, Açık Yüzme Havuzu, Fitness, Sauna, Hamam

 

 

 

BAHÇEKENT AVRUPARK 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oda                                     M2 Aralığı                           Kira Fiyat Aralıkları

 

1+1

63

1.000TL -1.100TL

2+1

96 - 120

1.300TL -1.600TL

3+1

145-155

1.700TL -2.000TL

4+1

185

2.350TL - 2.500TL

 

 

Site Özellikleri : Açık - Kapalı Otopark, Güvenlik, Çocuk Oyun Parkları, Süs Havuzları, Çardaklar ve Küçük Futbol Sahası, Kapalı Yüzme Havuzu, Çocuklar İçin Açık Yüzme Havuzu, Fitness, Sauna, Hamam

 

 

 

TUAL BAHÇEKENT

 

Henüz Teslim Edilmedi. 

Tahmini Teslim Tarihi  :  2019 Haziran4 Nisan 2019 Perşembe
COLDWELL BANKER STAR © 2017
web tasarım ve kodlama
KARŞILAŞTIR