Emlak Konut Yeni Kampanya Ve Borç Kapama Hesaplaması

Bu sene Emlak Konut'da kampanyalar bitmek bilmiyor.

31 Mart 2017 de sona eren "Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti" kampanyasından sonra emlak konut, nisan ayından başlayıp haziran ayının 9 una kadar sürecek  olan yeni kampanyasını açıkladı.

" Dört Dörtlük " indirim kampanyası.

Nedir Bu " Dört Dörtlük " İndirim Kampanyası ?

01.02.2017 tarihinden önce aşağıda ismi yazılı emlak konut projelerinden daire veya ticari bağımsız bölüm almış kişilerin kalan borçlarını kapatmaları halinde uygulanacak indirim kampanyasıdır.  Emlak Konut A.Ş. geçen sene ağustos- eylül ayında benzer bir kampanya (borcunu bitirene %20 indirim) yapmıştı fakat bu kampanya eskisinden biraz farklı. Çünkü bu kampanyada borcunuzu tamamen kapatamasanız bile belirlenen seçeneklerden size uygun olanı seçip belirlenen orana göre farklı indirimler alabiliyorsunuz.

Yeni Kampanya Seçenekleri ;

1. Seçenek ; Kalan güncel borcun tamamının ( %100 ünün ) kapatılması halinde, güncel borç bakiyesi üzerinden %20 indirim

2. Seçenek ; Kalan güncel borç bakiyesinin % 75'inin ödenmesi durumunda, borç bakiyesinden %15 indirim  3. Seçenek ; Kalan güncel borç bakiyesinin % 50'sinin ödenmesi durumunda, borç bakiyesinden %10 indirim  4. Seçenek ; Kalan güncel borç bakiyesinin % 25'inin ödenmesi durumunda, borç bakiyesinden %5 indirim uygulanacak.

Bu kampanyadaki en önemli ayrıntı ise yukarıdaki seçeneklerden birini uygulayan ve TÜFE sistemiyle ödemelerine devam eden bir kişinin isterse artık 0,50 faiz oranıyla sabit ödeme sistemine geçebilmesidir. Dolayısıyla Emlak Konut Dört Dörtlük kampanyası ile mal sahipleri, artık kalan borçlarını bankaya bulaşmadan üstelik banka mortgage faizlerinin çok çok altında bir oranla, taksitlerini sabit bir şekilde emlak konuta ödeyebilcekler. 

Kampanyada dikkat edilecek bazı noktalar var.

Dikkat Edilecek Hususlar ;

* Kampanya yeni bir bağımsız bölümü 01.02.2017 den önce almış kişiler ve listedeki projeler için geçerlidir. (listedeki projelerden ve bu şartlara uyan herhangi birisinden 2.el daire almış kişilerde borcunu yapılandırıp indirim kazanabilir)

* Banka kredisi ile satın alınmış bağımsız bölümler bu kampanyadan yararlanamaz

* Gecikmeye girmiş taksitler, emlak vergisi, sigorta ödemeleri, gecikme faizleri ve taksitlere yansıtılmış aidat tutarları kampanya esas tutarına dahil değildir.

* Tüfe'den sabit vadeye dönen mal sahiplerinin taksit ödemeleri hemen başlayacaktır.

Kalan Borcumu, İndirimimi ve Taksitlerimi Nasıl Hesaplarım ; Ne kadar para yatırınca ne kadar indirim olucak ? kalan borcum ne kadar ? hangisi kampanya ya dahil ? taksitlerim ne kadar olucak ? gibi kafa karışıklıklarını önlemek için emlak konut online işlemler bölümüne çok güzel bir hesaplama sistemi kurmuş.

Şimdi resimlerle onu açıklayım ;

1-  Öncelikle http://online.emlakkonut.com.tr  adresine girip Tc numaranızı ve bağımsız bölümünüze ait sözleşme/müşteri numaranızı yazıyorsunuz (Bu numara emlak konut sözleşmenizin üstünde yazar)   

2-  Daha sonra ekrana bağımsız bölüm bilgilerinizin olduğu yer geliyor, burada kırmızı yazı ile belirtilmiş "Kampanya Borç Kapama Hesaplama" yazısına tıklıyorsunuz     

3-  Karşımıza şöyle bir ekran geliyor, üst tarafta sözleşme bilgilerinin yazılı olduğu, orta tarafta kampanya ile alakalı yapılması gereken işlem ve evraklar, en altta ise kampanya hesaplama ekranı çıkıyor.     Hesaplama ekranında dikkat edilmesi gereken noktaları resim içersinde işaretleyerek gösterdim.    Özetle ; Ben bu kampanyayı Emlak Konut A.Ş nin son zamalarda yaptığı en iyi kampanya olarak görüyorum, bu görüşümün sebebi de borcunu kapa indirim al dan ziyade, sadece %25 peşinat vererek bile hem indirim alıp hemde TÜFE li (enflasyona göre 6 aylık artış) sistemden 0,50 li sabit ödeme sistemine geçiş yapabilmek.  Böylelikle insanlar ev taksitlerini öderken ülkede yaşanan ekonomik dalgalanmalardan ve buna bağlı enflasyon artışlarından etkilenmeyecek ve en önemlisi de bunu bankaya bağlı olmadan yani kredibilitesi her ne durumda olursa olsun yapabilecek.  Bu yazıyla ilgili sorularınız veya görüşleriniz olursa en alta yorum olarak yazabilirsiniz. Bu ve bunun gibi diğer yazılarım hakkında haberdar olmak isterseniz blogumu takip etmeyi unutmayın. Ayrıca emlak konut projelerinde ki dairelerle ilgili alım/satım yapmak istiyorsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Kampanyanın Geçerli Olduğu Projeler ;

1 ALEMDAĞ EMLAK KONUTLARI               

2 ATASEHIR TICARI ÜNITELER

3 AYAZMA EMLAK KONUTLARI                

4 BAHÇEKENT EMLAK KONUTLARI 1 - 1

5 BAHÇEKENT EMLAK KONUTLARI 1 - 2       

6 BAHÇEKENT EMLAK KONUTLARI 1 - 3 

7 BURGAZKENT                            

8 DREAMCITY ÇERKEZKÖY

9 DUMANKAYA MIKS                       

10 EMLAK KONUT BAŞAKŞEHİR EVLERİ 1 - 1

11 EMLAK KONUT BAŞAKŞEHİR EVLERİ 1 - 2

12 EMLAK KONUT BAŞAKŞEHİR EVLERİ 1 - 3

13 EMLAK KONUT BAŞAKŞEHİR EVLERİ 1 - 4

14 EMLAK KONUT BAŞAKŞEHİR EVLERİ 2. ETAP

15 EMLAK KONUT ISPARTAKULE EVLERİ      

16 EMLAK KONUT ISPARTAKULE EVLERİ - 2

17 EMLAK KONUT MAVİŞEHİR EVLERİ        

18 EMLAK KONUT PELİKAN SİTESİ

19 ERGENE VADİSİ                      

20 ESENLER EMLAK KONUTLARI

21 GEBZE EMLAK KONUTLARI 1            

22 GEBZE EMLAK KONUTLARI 2

23 GEBZE SOSYAL TESIS                  

24 KENT PLUS MİMARSİNAN

25 KÖRFEZKENT 1                        

26 KÖRFEZKENT 2

27 KÖRFEZKENT 3. ETAP                  

28 KÖRFEZKENT 4.ETAP 29 MİSSTANBUL EVLERİ                   

30 MY TOWERLAND

31 MY TOWN ISPARTAKULE                

32 MY WORLD

33 MY WORLD EUROPE                    

34 NOVUS RESİDENCE

35 PARKYAŞAM MAVİŞEHİR                

36 SELİMPAŞA EMLAK KONUTLARI

37 SOYAK MAVİŞEHİR                    

38 SOYAK PARK APARTS

39 SPRADON QUARTZ                      

40 STÜDYO 24

41 SULTANBEYLİ EMLAK KONUTLARI        

42 ŞEHRİZAR KONAKLARI

43 TUZLA EMLAK KONUTLARI 1            

44 TUZLA EMLAK KONUTLARI 2

45 UNİKONUT                          

46 YILDIZKENT 2  

47 YILDIZKENT 3  

Ödemeler yapıldıktan sonra Dilekçe ile başvuru yapmanız lazım, dilekçeye burdan ulaşabilirsiniz.10 Temmuz 2017 Pazartesi
COLDWELL BANKER STAR © 2017
web tasarım ve kodlama
KARŞILAŞTIR